Environmentální výchova, vzdělání a osvěta
Škola Soutěže Zájmové kroužky Formuláře ke stažení Mateřská škola Akce školy Školní jídelna
Kde nás najdete?
Organizace školního roku
Fotogalerie
kontakt kontakt kontakt kontakt školní rok školní rok školní rok školní rok foto foto foto foto
Základní škola a Mateřská škola, Nerudova 9, České Budějovice
Základní škola a Mateřská škola, Nerudova 9, České Budějovice, 370 04 tel. (ZŠ) 387 422 506, tel. (jídelna) 387 318 657, tel. (družina) 387 422 506 kl. 17, tel. (MŠ) 387 220 688 IČ 62537784, IZO 600057801
Projekt VODA Moto: Voda - zaslouží si naší pozornost. Ve dnech 19.6.- 23.6.2017 na škole proběhl projekt VODA, při kterém žáci 1. - 8. ročníků, pod vedením žáků 9. ročníků a členů ekotýmu z řad pedagogů, plnili různé úkoly. Tyto úkoly spojovalo jedno téma - VODA. U žáků všech ročníků měl projekt velký úspěch. Bádání je fajn Jako již v předešlých letech i letos se žáci naší školy účastnili prezentační soutěže pořádané klubem ekologické výchovy. Tématem letošního roku byl " Udržitelný turismus badatelsky". Žákyně 6.A Tereza Anna Matoušková a Diana Ziffreinová předvedly vynikající výkony. Diana Ziffreinová obsadila s prezentací " Tvrz Cukenštejn" krásné 2. místo (v kategorii ZŠ). Blahopřejeme a oběma dívkám děkujeme za příkladnou reprezentaci školy. Ekosystémy Na téma ekosystémy udělali děti ze tříd 2.A, 3.B a 4.A pod vedením třídních učitelek krásnou nástěnku. Město snů Naše škola se v průběhu března až května zapojila do projektu „Město snů“, který byl podporován městem České Budějovice a FCC Česká republika, s.r.o.. Jednalo se o projekt ekologické výchovy a osvěty v odpadovém hospodářství. Naše škola byla velice úspěšná, podívejte se na výsledkovou listinu. Práce dětí si můžete prohlédnout na výstavě, která bude probíhat od 20. červana do 20. července 2016.  „Bádání je fajn“ 5.5.2016   se   Petra   Kubešová      ze   7.A   a   Johana Ambrožová   ze   7.A     zúčastnily    prezentační        soutěže    „Bádání    je    fajn“    pořádané Klubem    ekologické    výchovy    v    Českých    Budějovicích.    Ačkoliv dívky   neobsadily   přední   příčky,   předvedly   vynikající   výkony   při reprezentaci naší školy. Děkujeme. 3. ekologická konference žáků 27.   11.   2015   se   na   krajském   úřadě   Jihočeského   kraje   konala 3. ekologická   konference   žáků   základních   a   středních   škol.   Naší školu   vzorně   reprezentovaly   žákyně      8.A      Hana   Gurčíková      s prací   „Kamenný   Újezd“      a   Berenika   Rejdová   s   prací   „   Zeleň   v okolí naší školy. Oběma děvč atům za perfektní výkon děkujeme. Naše   škola   se   zapojila   v   rámci   EVVO   do   projektu   Recyklohraní.   V    tomto    projektu    bude    na    naší    škole    sběrna    starých    baterií, náplní   do   tiskáren   a   nefunkční   drobné   elektrospotřebiče   (hračky na baterie, holící strojky, tablety atd.). Více informací zd e : Přehled sběrových aktivit + termíny odevzdání sběru Víčka pro Adélku žáci naší školy sesbírali 420 kg PET víček a rozhodli se je darovat na dobrou věc. Přispějí Adélce Jiranové na léčbu DMO. Všem sběračům děkujeme. Parky a zahrady nás baví 13.5.2015 se žáci naší školy zúčastnili prezentační soutěže Jihočeského kraje „Parky a zahrady nás baví“, pořádané Jihočeskou skupinou Klubu ekologické výchovy v Českých Budějovicích. Berenika Rejdová, Ondřej Votýpka a Jan Lapčík vzorně reprezentovali naší školu svými pracemi. Hana Gurčíková obsadila úžasné 2. místo (v kategorii ZŠ) s prací „Kamenný Újezd“. Blahopřejeme. Felix a Maira, chytré hlavičky Zemi rozumí. Pomocí této výstavy se žáci hravou formou seznámili s velmi aktuálním tématem dnešní doby, problematikou skleníkového efektu a globálního oteplování, s jeho důsledky a změnami klimatu. Putovní interaktivní zážitková výstava byla škole zapůjčena zdarma na měsíc leden 2015 od Energy Centre v Českých Budějovicích. Vznikla na základní škole v hornorakouském Grúnbachu. Oblékáme hada EDU Naše škola se zapojila do mezinárodního projektu, jehož cílem je zmapovat způsob dopravy žáků do školy. Ve dnech od 22. 9. 2014 do 3. 10. 2014 žáci 2.  až 6. ročníků zapisovali způsob dopravy do školy.
Ostatní výsledková listina výstava